MENÜ
Taksim Otelcilik | Hakkında

57. YIL

Türkiye'nin ilk yerli otel zincirlerinden biri olan Taksim Otelcilik, 57. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanmaktadır. Yarım asırlık deneyim ve tecrübesini sektörde faaliyete geçen tüm otellere, yetiştirdiği personeller üzerinden aktarmıştır.

Devam

MEMNUNİYET & KALİTE

Taksim Otelcilik, 1966 yılından bu yana işlettiği otellerde hizmet kalitesi ve konforu ile her zaman öne çıkmayı başarmıştır. Kaliteden ödün vermeden sürdürülen hizmetler ISO 9001 belgesi ile tescil edilmiştir. Deneyimli personel, güvenilir malzeme ve kaliteli hizmete önem vererek ilk hedefinin müşteri memnuniyeti olduğunu her zaman kanıtlamıştır. Misafirlerine her zaman en iyiyi sunmayı görev edinen Taksim Otelcilik, 2010 yılında Trade Leaders Club (Madrid/İspanya) tarafından verilen 36th International Award for Tourist Hotel and Catering (En İyi İkram Hizmetleri Veren Otel Zinciri) ödülünü almaya da hak kazanmıştır.

Devam

PORTFÖY

Portföyünde bulundurduğu toplam 3 otelin oda kapasitesi 489, yatak kapasitesi ise 1028 dir.Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden olan Bolu / Abant bölgesinde, Abant Palace ve Abant Köşk olmak üzere, 2 adet otelimiz bulunmaktadır.Abant Palace 5 yıldızlı otel kategorisinde yer alırken, Abant Köşk Oteli özel belgeli otel kategorisinde sınıflandırılmaktadır.Portföyüne katılan son otel olan Çeşme Oteli, 2009 yılında hizmete açılmıştır.Taksim Otelcilik bu otelin işletmesini inşaatın tamamlanmasının hemen ardından uluslararası yönetim sözleşmesi imzalayarak The Rezidor ApS Denmark'a devretmiştir.2009 yılından itibaren 5 yıldızlı Çeşme Oteli Radisson Blu Resort & SPA adı altında işletilmektedir.

Devam

SEKTÖR

Taksim Otelcilik, kuruluşundan itibaren turizm sektöründe faaliyetlerini arttırarak önde gelen firmalardan biri olmuştur. Kuruluşundan bu yana Sapanca Oteli, Çanakkale Truva Oteli, Side Palace, Side Tatil Köyü, Kemer Sultan Saray Oteli, İzmir İsmira Oteli, Muğla Melita Apart Oteli, Antalya Falez Otel, Mersin Oteli, Kemer Naturland Oteli vb sektörün tanınmış otellerini başarıyla işleterek Türk turizmine kazandırmıştır.

Devam

YAPI TAŞLARI

1966 yılında Taksim Otelcilik A.Ş. Kurulmuştur.
1975 yılında ilk oteli olan Sheraton Oteli hizmete girmiştir.
1987 yılında Bolu İl Özel İdaresi’nden 49 yıllığına kiralanan arazi üzerine inşa edilen Abant Köşk Oteli hizmete girmiştir.
1989 yılında Bolu İl Özel İdaresi’nden 49 yıllığına kiralanan arazi üzerine inşa edilen Abant Palace Oteli hizmete girmiştir.
1996 yılında Alanya Obaköy Oteli satın alınarak şirketimiz portföyüne katılmıştır.
2004 yılında Ceylan Intercontinental oteli satılmıştır.
2009 yılında Çeşme Oteli Radisson Blu Resort & SPA adı altında işletmeye açılmıştır.

Devam

VİZYONUMUZ

Turizm sektöründeki engin deneyimlerimizle, yeni trend ve gelişmeleri harmanlayarak marka kalitemizi korumak ve sektöründe hedeflediği noktaya ulaşmaktadır.İnsana verdiğimiz öncelik,üstünlüğümüzün sırrıdır.

Hayal bile edilemeyen hizmetlerimizle tüm beklentileri aşarak mükemmellikle yarışırız.

Devam

MİSYONUMUZ

Konuklarımızın kendilerini, beklentilerinin ötesinde, rüya gibi bir ortamda hissetmelerini sağlamak için bütün bilgi ve birikimimizi kullanarak konuklarımızın unutamayacakları zamanlar yaşamalarını sağlamaktır. Yaratıcılık ve sürekli değişimdeki önderliğimizle konuklarımızın mutlu kılmak bizim için yaşamın ta kendisidir.

Yukarı